Petr - Gastropanve.cz

Jak na správný biftek?

 

Již v pondělí 27.11.2017 na našem blogu.

Vybíráme nádobí – Titanová pánev

Nic není věčné a nádobí už vůbec ne. Přeci jen se jedná o něco co používáme denně pro přípravu nejrůznějších pokrmů. Kvalitní kuchyně je však o dovednostech pouze z 50%, zbylá procenta jsou určena vybavení, které pro přípravu pokrmů použijeme. Dnes si něco povíme o titanových pánvích.

Titanová pánev – kámoš každého profesionála

Prvně se asi hodí říci, že pánev je základem každé kuchyně. Jedná se o všestranného pomocníka pro tvorbu kulinářských zážitků na kterém připravíte jak výborný hlavní chod, tak sladký dezert. Jejímu výběru je tedy třeba přikládat značnou důležitost.

Prvním krokem při výběru by měla být volba vhodného materiálu od kterého se odvíjí vlastnosti pánve, poté se můžete soustředit na velikost a tvar. A proč byste si tedy měli pořídit pánev titanovou?

  • Nepřilnavost – ano připaluje kuchař, ne nádobí. Můžete si tímto ale výrazně pomoci pro snadnější vaření bez starostí. Nepřilnavost nám navíc dává možnost vaření bez tuku, což ocení hlavně zastánci zdravé strany. Pamatujte však, že tuk je nositelem chuti jidla.
  • Dlouhá životnost – dno titanové pánve má kolikrát tloušťku až 1 centimetr, strany až 0,5 centimetru. To už nějaký ten pád vydrží, navíc díky použitým materiálům se pánev nekroutí jak paragraf a na plotně drží stabilně. Povrch ale nesmrtelný není a je třeba se o něj náležitě starat.
  • Všestrannost – titanové pánve jsou celokovové.  Lze pánev tedy použít jak na vaření na plotně, tak na pečení a zapékání. Titanová pánev je tedy ideální pro přípravu pořádného bifteku, kdy na titanové pánvi maso zprudka zatáhnete a poté vložíte doběhnout do trouby.
  • Snadná údržba – není třeba drátěnka, pánev by Vás díky povrchové úpravě za ni beztak neměla ráda. Stačí utřít ubrouskem či útěrkou. S myčkou nádobí je titanová pánev taky kamarád, není se třeba bát o ztrátu povrchové úpravy.

Kulatá, hranatá, to je oč tu běží

Materiál máte zvolený a nevíte jaký tvar vybrat? Je to poměrně jednoduché – podle velikosti plochy kde vaříte. Pokud Váš sporák, nebo plotna disponují velkým prostorem pro manipulaci je vhodné sáhnout po pánvi kulaté. Pokud naopak máte místa méně, volte pánev hranatou, lépe se poté nádobí skládá k sobě.

Jsem titanová, ne titánka

Pokud už se pro koupi rozhodnete a pánvičku máte v kuchyni, je třeba myslet i na to jak se k ní správně chovat. Primární výhodou titanových pánví je jejich povrchová úprava, kdy je nanášena vrsta oxidu titaničitého, jako svrchní vrstva, která přichází do styku se vším co použijete.. Pořád se jedná pouze o vrstvu a tu lze poškodit a tím snížit vlastnosti použitého materiálu. Primárně byste tedy na pánvi neměli nic krájet a nepoužívat na ni kovové nástroje. Pánev se Vám za to odvděčí dlouhou životností a Váš nůž stejně tak.

Ale co ta cena

Peníze jsou u většiny lidí až na prvním místě. Ceny titanových pánví které začínají na nějakých 1.600 korunách na se mohou zdát závratné, v porovnání s pánvemi keramickými, nebo litinovými ale není markantní. Je třeba si uvědomit že při koupi titanové pánve kupujete produkt který Vám v kuchyni vydrží klidně deset let a více, což se o pánvi za pár korun říci nedá.

Kde ji sehnat

Tak tohle je ze všeho nejednodušší. Stačí si vybrat na našem eshopu.

Přejít do eshopu